Ervin KohnMIFF Arendal: Ervin Kohn – Antisemittisme gjennom historien
Tirsdag 3. februar får MIFF Arendal besøk av Ervin Kohn, som holder et viktig og aktuelt foredrag om antisemittisme som historisk og samtidspolitisk fenomen.
Antisemittisme er ikke noe nytt. Hatet mot jøder har gått som en rød tråd gjennom historien, i stadig skiftende former og uttrykk. I dette foredraget belyses hvordan antisemittismen har utviklet seg gjennom århundrene, hvilke konsekvenser den har hatt – og hvordan den fortsatt preger vår tid.
Ervin Kohn er en av Norges mest markante stemmer i kampen mot antisemittisme. Han har lang erfaring som samfunnsdebattant og har blant annet vært tidligere leder for Det Mosaiske Trossamfunn i Oslo og tidligere nestleder i Antirasistisk Senter. Med stor faglig tyngde og personlig engasjement formidler han kunnskap og innsikt på en engasjerende og tilgjengelig måte.
Foredraget gir rom for refleksjon, økt forståelse og bevissthet rundt et tema som angår oss alle. Arrangementet er åpent for alle som ønsker å lære mer om historie, antisemittisme og kampen mot hat og fordommer.
Gratis inngang.
Det blir kafé etter foredraget. ☕️
Hjertelig velkommen!
Tid: Tirsdag 3. februar kl. 19.00
Sted: Langsæv. 10, Arendal
(Filadelfia kurs- og konferansesenter)
Arrangør: MIFF Arendal
Kontakt
MIFF Arendal
E-post: post@miffarendal.no
Telefon: 921 57 405
