
MIFF Arendal: Ole Asbjørn Ness – «Mediene og den nye antisemittismen»
Tirsdag 4. februar får vi besøk av forfatter, journalist, standup-komiker og podcaster Ole Asbjørn Ness.
Han skal holde foredrag med temaet «Mediene og den nye antisemittismen».
Ole Asbjørn Ness har fått mye oppmerksomhet for podcasten Ness, hvor han tar opp samfunnsaktuelle temaer, blant annet Israel-/Palestinakonflikten. Han er ikke redd for å snakke om kontroversielle temaer, og har en god dose humor i det han formidler.
Podcasten Ness var i fjor høst den mest populære podcasten i Norge, og ble i desember kåret til årets podcast av nettavisen Minerva. Siden i fjor har han jobbet som feature-redaktør for nettstedet iNyheter. Han er utdannet siviløkonom og har også studert filosofi.
Mange husker kanskje Ole Asbjørn Ness fra Arendalsuka i fjor, hvor han snakket om sionisme. I MIFF Arendal får vi nå et helt nytt foredrag, hvor han tar for seg mediene og hvordan antisemittisme preger flere av disse. Han har mye erfaring fra mediebransjen, og har selv fått erfare motstand fordi han blant annet står opp for Israel i offentligheten.
Tid: Tirsdag 4. februar kl 19
Tema: «Mediene og den nye antisemittismen»
Sted: Filadelfia kurs- og konferansesenter, Langsæveien 10, Arendal.
Gratis inngang og kafé etter foredraget.
Velkommen til et interessant foredrag krydret med humor! 🙂
