
MIFF Kristiansand: Conrad Myrland – Israel og arabiske land. Fra avvisning til varmt vennskap.
MIFF Kristiansand inviterer til åpent møte tirsdag 18. april kl. 19, med Conrad Myrland som foredragsholder
Tema: «Israel og arabiske land. Fra avvisning til varmt vennskap.
Den jødiske staten ble møtt med total avvisning fra de arabiske landene de første tiårene. De siste årene, og særlig med Abraham-avtalene, har holdningen til Israel endret seg i flere arabiske land. Hva er årsaken til denne utviklingen og hvor går veien videre?
Conrad Myrland er daglig leder og ansvarlig redaktør i Med Israel for fred (MIFF). Myrland ble i 2020 kåret av The Algemeiner «topp hundre personer som positivt påvirket jødisk liv» og av Jewish News Syndicates «40 mest innflytelsesrike talsmenn for Israel i sosiale medier».
Myrland har redigert nettstedet miff.no fra 2001 og vært daglig leder på fulltid fra 2007. Han har vært medarbeider for MIFFs medlemsavis Midtøsten i fokus siden 1995.
Tid: 19:00
Sted: Oddernes Menighetshus.
Alle hjertelig velkommen!
Kontaktperson:
Magnus Mathisen (styreleder)
Mobil: 478 09 051
E-post: sir.mathisen@gmail.com
