
MIFF Lofoten: Conrad Myrland – Det falske bildet av Israel i medier og skole
MIFF Lofoten inviterer til åpent møte mandag 13. juni kl. 18.00 på Leknes bo- og servicesenter (Storgata 106) i Leknes. Conrad Myrland, daglig leder i MIFF, holder foredrag med tittelen Det falske bildet av Israel i medier og skole.
Ta med venner og familie til et interessant møte! Etter foredraget blir det anledning til å stille spørsmål.
Conrad Myrland (f. 1979) er daglig leder og ansvarlig redaktør i Med Israel for fred (MIFF). Myrland ble i 2020 kåret av The Algemeiner «topp hundre personer som positivt påvirket jødisk liv» og av Jewish News Syndicates «40 mest innflytelsesrike talsmenn for Israel i sosiale medier». Myrland utviklet nettstedet miff.no på sin fritid fra januar 2001 til juli 2007. Fra august 2007 har Myrland arbeidet fulltid for MIFF.
I 2020 kom Myrland med boken «Det falske bildet av Israel». I foredraget viser han eksempler på hvordan det falske bildet av Israel blir tegnet, også med en rekke ferske eksempler fra etter boken kom ut.
Kontaktperson for møtet:
Per Salvesen
938 58 494
