Det israelske forsvaret (IDF) sier at deres styrker har ødelagt et bunkers- og tunellsystem som tilhørte Hizbollahs elitestyrker Radwan i Sør-Libanon.
Det underjordiske komplekset, som blant annet inneholdt rom for lengre opphold og store våpenlager, lå rett under sivile hjem nær grensen mot Israel.
Ifølge IDF var nettverket av tuneller og bunkers en del av Radwan-styrkenes forberedelser til et angrep på byer og lokalsamfunn nord i Israel.
Hizbollah har i årevis hatt planer om å storme inn i de nordlige deler av Israel og utføre massakrer slik Hamas gjorde i Sør-Israel 7. oktober i fjor.
Da de israelske soldatene raidet nettverket av tuneller ble flere kommandanter og terrorister i Radwan-styrkene pågrepet. De blir nå avhørt.
Både palestinske Hamas og libanesiske Hizbollah har en strategi om å bygge underjordiske tuneller og bunkers, men det er langt mer utfordrende å grave tuneller for sistnevnte. Det er fordi det i Sør-Libanon må graves i fjell mens det på Gazastripen stort sett er sand. Tunellene deres har tatt årevis å grave ut.
Etter at IDF hadde gjennomsøkt tunellene ble de sprengt i stykker.
Her viser IDF deler av bunkersen som huset Radwan-terrorister: