Det meldes om minst ti døde etter nattens rakettangrep fra Iran. Flere er fortsatt savnet og over 200 skadet. Det blir meldt om svært ødeleggende rakettnedslag i Bat Yam sør for Tel Aviv, Tamra utenfor Haifa og andre steder.
– Rakettene har rammet jøder og arabere, folk som har bodd lenge i landet og nye immigranter, inkludert barn og eldre, kvinner og menn, skriver Herzog.
I byen Tamra nær Haifa, nord i Israel, ble tre kvinner og én jente drept og 10 skadet. Tamra er en by hvor 99,6 prosent av innbyggerne er arabere. I Bat Yam ble seks personer drept, inkludert en 8 år gammel jente og en 10 år gammel gutt. Også en 18 år gammel gutt er blant de drept. Alle de drepte er sivile.
– Jeg tar del i den dype sorgen til familien og er lei meg for deres forferdelige tap. Jeg ber om helbred for de skadde og at de savnede blir funnet. Vi skal sørge sammen. Vi skal vinne sammen, skriver Herzog.
Iran skal ha avfyrt rundt 80 ballistiske missiler i løpet av natten. Angrepet skjedde i to bølger. Først ble området rundt Haifa nord i Israel angrep, før det senere på natten ble avfyrt missiler mot det sentrale Israel. I tillegg til Bat Yam var det også nedslag i Rehovot. Minst 40 er rapportert skadet i Rehovot.
