Bli med på MIFF Forum i Stavanger 11. og 12. november

Hamas og Islamsk Jihad liker å vise frem rakettene sine på parader på Gazastripen. Rakettene blir i stor grad levert og finansiert av den islamske republikken Iran, som i likhet med Hamas har som mål å utslette den jødiske staten Israel.

Tre ensidige NTB-overskrifter på rad

Israel angrep, Israel angrep, Israel angrep. Det er det demoniserende refrenget som nyhetsbyrået NTB ønsker å formidle i sine overskrifter, men Israel svarte med forsvarsaksjoner mot terrormål etter at landet hadde blitt angrepet.

Klikk her for å forhåndsbestille nå – da får du gratis forsendelse!

Venstresidens isfront mot Israel viser hva som blir den katastrofale konsekvensen dersom LOs politikk får gjennomslag: Den eneste jødiske staten i verden vil forsvinne, og dermed også den eneste nødhavn for jøder på flukt fra antisemittisme.

I denne boken tar Conrad Myrland opp hva ledere i fagbevegelsen har sagt og skrevet om Israel det siste tiåret. Forfatteren viser hva som er feil og mangelfullt, og foreslår ord som ville vært mye bedre å bruke, ikke bare for å tine forholdet til Israel, men også for å gi et konstruktivt bidrag til fred. Det er mye LO har misforstått, blant annet om Oslo-prosessen, jødedommen og konflikten.

I hele sin tid som utenriksminister, opposisjonsleder og statsminister, har Jonas Gahr Støre (Ap) vært under press fra sine mektigste nasjonale støttespillere til å føre en mer ekstrem Israel-politikk. I denne boken får du svar på hvordan han har taklet det.

Venstresidens isfront mot Israel inneholder også 12 dypdykk-artikler, med temaer som blant annet:

  • Hvordan palestinske myndigheter belønner barnemordere og terrorister
  • Ensidig norsk anerkjennelse av Palestina vil undergrave folkeretten og Oslo-avtalen
  • Den anti-israelske norske kirke
  • Hvorfor du ikke kan ta FN-fordømmelser av Israel alvorlig

Se denne skjermdumpen fra NRKs temaside for Israel-Palestina-konflikten. MIFF har gjort noe markeringer i rød ramme.

Legg merke til hvordan NTB her opererer. (MIFF antar at alle de tre notisene kommer fra NTB.)

Israel blir framstilt som angriper, når det i virkeligheten er Israel er blitt angrepet med raketter. Det forteller NTBs egen brødtekst.

Det blir fremstilt som om Israel angriper «Gazastripen», når Israel i virkeligheten har gjennomført selvforsvarsoperasjoner mot en islamistisk terrorhær som åpent sier at de søker Israels utslettelse.

Overskriften i dag burde ha vært: Tre netter på rad med rakettangrep mot Israel.

Les mer på temasiden NTBs falske bilde av Israel.

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
0

Your Cart