Lørdag 1. november ble MIFF-medlemmer trakassert av medlemmer av «Antirasistisk Front» under MIFF Forum på Sola Strand Hotel. En kvinne gikk til politianmeldelse, men har nå fått svar om henleggelse fra Sør-Vest politidistrikt.
– Du underrettes med dette om at saken er henlagt fordi forfølgning vil medføre saksbehandlingstid, kostnader eller øvrig ressursbruk som ikke står i rimelig forhold til sakens betydning (…) Arbeidsmengden i strafferettspleien gjør at politiet må prioritere hvilke saker som skal behandles. I tråd med retningslinjene for prioritering er denne saken dessverre ikke tatt til behandling, skriver politiet.
Aktivister fra «Antirasistisk Front» laget støy utenfor MIFFs konferansen.
– Han med megafonen sa at han skulle finne meg, og at han skulle danse på graven min, skriver en mann fra Stavanger.
En kvinne fra Rogaland skriver: «Da jeg forlot konferansen i 18:00 tida måtte jeg gå forbi de anti-Israel aktivistene dessverre. Jeg så ikke på dem men det ble ropt til meg fra «chantekoret» med høye stemmer (og jeg tror roperter) følgende: ‘Shame on you’ over og over igjen, og at de ‘ønsket at barnebarna våre skulle dø slik som barna i Gaza døde’. Litt skremmende å oppleve dette intense hatet.»
To andre vitner forteller at de hørte mannen med megafonen si dette til kvinnen da hun forlot hotellet.









