Denne uken har MIFF bestilt en slik helsides annonse i flere av landets største aviser.

Avisen Dagen tok inn denne versjonen.
Avisene Aftenposten, VG, Bergens Tidende, Adresseavisen og Fædrelandsvennen ba om å få justert tekst for Khamenei.

Israel har de siste tiårene vært svært delaktig i å forsinke og sabotere det iranske regimets atomvåpenprogram. Khamenei ble endelig forhindret i å få atomvåpen da han ble drept i et israelsk luftangrep lørdag 28. februar 2026.
Stavanger Aftenblad synes det var viktig å få med presiseringen «Tittel og innhold er laget av Med Israel for fred». Som om ikke det var selvsagt.

Tre aviser sa nei
Vårt Land vil ikke trykke annonse i det hel tatt. «Denne kan tolkes som den feirer at mennesker dør,» sa sjefsredaktør Bjørn Bore.
– Vi kan dessverre ikke trykke denne annonsen, den er ikke godkjent for trykk, svarte Klassekampens salgssjef for annonser.
Har redaktøren gitt en begrunnelse? spurte MIFF.
– Nei, kom svaret.
– Annonsen er aggressiv og takker for en folkerettslig krig, så den kan ikke trykkes, svarte Marius Floberghagen, markedssjef i Dagsavisen.
–
Hva synes du om annonsen? Hva synes du om at redaktørene avviste den? Skriv ditt var i kommentarfeltet under!
Gi din støtte til annonsen på Vipps 39881!









