Militante palestinere på Gaza-stripen fortsetter rakettangrepene mot Israel, til tross for konsekvensene det kan få for den palestinske sivilbefolkningen. Tirsdag slo syv raketter ned i området rundt Gaza-stripen. En av rakettene rammet et bolighus i den israelske byen Sderot. Mandag ble Israel angrepet med seks raketter. I tillegg kommer en rekke granatangrep de siste døgn.
Forsvarsminister Ehud Barak har gitt ordre om å forberede en liste over sanksjoner som Israel kan innføre mot Hamas-regimet på Gaza-stripen. Det er ventet at Israel kan begynne å kutte i leveransene av drivstoff allerede i løpet av noen dager.
– Vi vil dramatisk redusere overføringen av strøm fra Israel i en periode på flere uker, varslet viseforsvarsminister Matan Vilna’i.
BAKGRUNN: – Gaza-stripen er fiendtlig område