Klikk for å bli medlem nå!

Regjeringen har gitt en belønning til terror ved å anerkjenne fantasistaten «Palestina». Klikk her for å protestere! 

Gutt mistet Torah-rull i bakken, alle menighetens menn må faste

En fersk nyhetsartikkel i Yedioth Aharonoth gir innblikk i hvor stor respekt religiøs jødisk lov (Halacha) gir til Torah-rullene. I forrige uke kom en 12 år gammel gutt i Zechor Abraham synagogen i Modiin i skade for å miste Torah-rullen i bakken. Nå har byens sjefsrabbiner, David Lau, bestemt at menighetens menn må faste en hel dag som en botsgjerning for hendelsen. De må også være samlet i synagogen for å be omvendelsesbønn og delta i skriftlesning – uten at det er lov å snakke sammen underveis. – Himlene har vist menigheten at de må gå i seg selv, fordi de helt sikkert har gjort en slags synd, skriver Lau. Gutten mistet Torah-rullen i folkevrimmelen under den tradisjonelle hakafot-feiringen under Simchat Torah-høytiden. Torah-rullene blir tatt ut av synagogen og blir løftet i været mens menigheten danser og synger. – Selv om dette ikke er guttens feil, så er jødisk lov tolket slik at menigheten er tvunget til å faste, skriver sjefsrabbineren.

Vis at du protesterer på regjeringens anerkjennelse av fantasistaten «Palestina»

  1. Bli medlem av MIFF (fra kr. 4 per uke)
  2. Gi en gave til MIFFs informasjonsarbeid for Israel. Vipps 39881
  3. Bestill MIFFs bøker – passer veldig godt som gave både til Israel-venner og folk som er kritiske til Israel.
  4. Bestill flyers med israelernes beste argumenter til utdeling.

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

0

Your Cart