Bli en aktiv Israel-venn nå!

Bestill flyers som du kan dele ut for å gi familie, venner og naboer mer forståelse for Israel.

Messiansk menighet i sak mot rabbiner

Den messianske menigheten Nachalat Yeshua har anlagt sak mot sjefsrabbiner Yehuda Deri i Beersheba og organisasjonen Yad L’Achim, som arbeider mot misjonering. Denne uken går saken for retten i Negev-byen. Ifølge Jerusalem Post går saken tilbake til desember 2005, da flere hundre ortodokse jøder holdt en demonstrasjon utenfor kirkebygget, brøt seg inn, ødela møbler og holdt en bønnesamling. Aktivistene skal ha oppholdt seg i bygningen i tre timer før politiet kastet dem ut. Pastor Howard Bass fra Nachalat Yeshua hevder menigheten ble angrepet fordi Yad L’Achim, i samarbeid med Deri, satte ut et falskt rykte om at ti busslaster med jødiske barn skulle bli døpt i menigheten. Bass sier det var to personer som skulle bli døpt den dagen og at begge var over 18 år. Politiet arresterte tre av demonstrantene, men det ble ikke reist sak mot noen av dem. Menigheten anklager Deri og Yad L’Achim på flere punkter, inkludert krenkelse av religiøse følelser og skader på deres eiendom. Menigheten hevder Deri organiserte angrepet. Yehuda Deri er bror til tidligere Shas-leder Aryeh Deri.


Kan du hjelpe på én eller flere måter?

  1. Bli medlem (fyll ut skjemaet under)
  2. Gi en gave til MIFFs informasjonsarbeid for Israel.
  3. Bestill MIFFs bøker – passer veldig godt som gave både til Israel-venner og folk som er kritiske til Israel.
  4. Bestill flyers med israelernes beste argumenter til utdeling.

Denne artikkelen kan du lese gratis på grunn av over 13.000 MIFF-medlemmer og andre frivillige givere. Men vi trenger støtte fra mange flere nå!

Gi gave her eller Vipps 39881

Bli medlem ved å fylle ut skjemaet under og trykk «send»!

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

0

Your Cart