Utenriksminister Avigdor Lieberman (Israel Beiteinu) mener en våpenhvile med Hamas er imot Israels nasjonale interesse. Han sier til Israel Radio at han håper regjeringen vil følge opp sin koalisjonsavtale om å kaste Hamas-regimet.
– Hamas kjemper en utmattelseskrig mot oss. Vi kan ikke finne oss i en situasjon hvor de bestemme når det skal være ro og når området skal stå i flammer, sier Lieberman.
Utenriksministeren påpeker at Hamas utnytter perioder med ro til å smugle inn stadig mer avanserte våpen.
– Vi husker da Kassam-rakettene bare hadde en rekkevidde på 20 kilometer. I dag når de Beersheba og Ashdod, og til slutt vil de nå Tel Aviv, sier Lieberman.
Infrastrukturminister Uzi Landau, som er partikollega med Lieberman, støtter å fortsette bruk av makt mot Hamas-regimet.
– Vi må avslutte den jobben vi begynte på i Operasjon Cast Lead [Gaza-krigen], sier Landau.
– Vårt mål må være deres ledere, legger han til.
