Israel forbereder seg på gass-stans

Det statlige elektrisitetsselskapet i Israel sier de vil opprettholde kraftproduksjonen etter at gassrørledningen fra Egypt ble sabotert av ukjente gjerningsmenn onsdag morgen.
– Selskapets ledelse vil bruke alle ressurser tilgjengelig for å garantere en fortsatt ordnet leveranse av elektrisitet, inkludert å bruke andre brenselstoffer så langt loven tillater, opplyser de i en pressemelding onsdag.
Infrastrukturminister Uzi Landau sier angrepet på rørledningen, som er det andre på få måneder, viser at Israel må finne andre energikilder. 40-45 prosent av Israels naturgass kommer fra Egypt, som en del av våpenhvileavtalen fra 1979.
Som en del av en standardprosedyre i Egypt har også gassleveransen til Jordan, Syria og Libanon stanset opp som følge av eksplosjonen.

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
0

Your Cart