Hizbollah har støttet opprørene i Egypt, Jemen, Bahrain og Tunisia, men valgt side med myndighetene i deres blodige aksjoner mot opprørerne i Iran og Syria.
– Hizbollah kritiserer alltid dobbelstandarden til Vesten, men de har vært verre selv, sier Amjad, en demonstrant i den syriske byen Hama, til nyhetsbyrået AP.
– Vi føler oss forrådt, legger han til.
Flere steder i Syria har demonstranter brent Hizbollah-flagg og bilder av Hizbollah-leder Hassan Nasrallah den siste tiden.
Syrias aksjoner mot demonstranter, som hittil skal ha kostet over to tusen mennesker livet, avslører splittelsen også internt i Libanon. Mandag gikk omkring 800 demonstranter i tog i Beirut i protest mot Bashar Assads regime. En motdemonstrasjon, til støtte for Damaskus, ble også avholdt.
