Tre personer ble lettere skadet søndag kveld da bussen de satt i ble angrepet med steiner fra en gruppe palestinere ved Rockefeller arkeologiske museum rundt 500 meter øst for Damascus-porten i Jerusalem.
Det meldte Ynet mandag formiddag.
Det oppsto panikk blant passasjerene under angrepet, og flere måtte behandles for sjokk.
To av de skadde fikk hodeskader fra knust glass. Ifølge Ynet var de 22 og 23 år gamle, mens Arutz Sheva skriver at alderen er 16 og 18 år.
Ungdommene fikk førstehjelp på stedet av ambulansepersonell fra Magen David Adom og deretter kjørt til sykehuset Hadassah i Jerusalem for videre behandling.
Den tredje som ble skadet i angrepet, en 61 år gammel kvinne, ble overveldet av frykt og fikk smerter i brystet. Hun ble også evakuert til Hadassah sykehus.
Kartet viser hvor steinkastingen fant sted.
Det var en buss fra selskapet Eggeds rute 3 som ble angrepet. Frontruten og flere sideruter ble knust, og lukene foran lasterommet fikk skader.
Politiet i Jerusalem har startet etterforskning og håper å finne og arrestere de arabiske steinkasterne.
De tre skadede fikk forlate sykehuset mandag morgen.
I en annen hendelse i nærheten av bydelen Kiryat Arba i Hebron ble en kvinne lettere skadet da steinkastere angrep bilen hennes og knuste frontruten. Hun fikk behandling på stedet av Magen David Adom.