Uidentifserte menn skjøt i forrige uke mot kontorlokalene til Jibril Rajoub, som er Yasser Arafats nasjonale sikkerhetsrådgiver. Ingen ble skadet i angrepet, som er det første i sitt slag mot Rajoub, rapporterer Khaled Abu Toameh i Jerusalem Post.
Angrepet skal ha kommet bare noen timer etter en opphetet krangel mellom Arafat og Rajoub. Noen palestinere i Ramallah tror skyteangrepet har forbindelse med uenigheten mellom Arafat og Rajoub.
Jordans kong Abdullah har meldt seg på i rekken av palestinere og arabere som kommer med åpen kritikk av Arafat.
– Jeg tror Arafat trenger å se en lang stund i speilet, for å bli i stand til å se om hans posisjon tjener den palestinske sak eller ikke, sa Abdullah i intervju med New York Times på tirsdag. (19.05)
