Bli med på MIFF Forum i Stavanger 11. og 12. november

3. februar ble området ved Damaskus-porten på ny åstedet for et terrorangrep. Dette bildet ble tatt etter knivangrepet ved Damaskus-porten 30. januar 2016. (Foto: Yonatan Sindel, Flash90)
3. februar ble området ved Damaskus-porten på ny åstedet for et terrorangrep. Dette bildet ble tatt etter knivangrepet ved Damaskus-porten 30. januar 2016. (Foto: Yonatan Sindel, Flash90)

Politikvinne drept, kan ha forhindret stort terrorangrep i Jerusalem

Hadar Cohen (19) ble drept og en annen kvinnelig grensepoliti ble alvorlig skadet i et terrorangrep ved Damaskus-porten i ettermiddag.

Klikk her for å forhåndsbestille nå – da får du gratis forsendelse!

Venstresidens isfront mot Israel viser hva som blir den katastrofale konsekvensen dersom LOs politikk får gjennomslag: Den eneste jødiske staten i verden vil forsvinne, og dermed også den eneste nødhavn for jøder på flukt fra antisemittisme.

I denne boken tar Conrad Myrland opp hva ledere i fagbevegelsen har sagt og skrevet om Israel det siste tiåret. Forfatteren viser hva som er feil og mangelfullt, og foreslår ord som ville vært mye bedre å bruke, ikke bare for å tine forholdet til Israel, men også for å gi et konstruktivt bidrag til fred. Det er mye LO har misforstått, blant annet om Oslo-prosessen, jødedommen og konflikten.

I hele sin tid som utenriksminister, opposisjonsleder og statsminister, har Jonas Gahr Støre (Ap) vært under press fra sine mektigste nasjonale støttespillere til å føre en mer ekstrem Israel-politikk. I denne boken får du svar på hvordan han har taklet det.

Venstresidens isfront mot Israel inneholder også 12 dypdykk-artikler, med temaer som blant annet:

  • Hvordan palestinske myndigheter belønner barnemordere og terrorister
  • Ensidig norsk anerkjennelse av Palestina vil undergrave folkeretten og Oslo-avtalen
  • Den anti-israelske norske kirke
  • Hvorfor du ikke kan ta FN-fordømmelser av Israel alvorlig
  • Oppdatert kl. 21.12 onsdag 3. februar 2016.

Det var tre palestinske terrorister fra området rundt byen Jenin på Vestbredden som utførte angrepet væpnet med skytevåpen, kniver og rørbomber, ifølge tidlige meldinger i israelske medier.

De palestinske terroristene ble oppdaget og stanset av politikvinnene og bedt om å identifisere seg. Mens den ene fant frem ID-kortet sitt, dro den andre fram en pistol og begynte å skyte på politiet.

Alle tre terroristene ble skutt og drept.

Politiet opplyser at et mye større terrorangrep ble forhindret av politiets raske reaksjon.

Hadar Cohen (19) ble drept av palestinske terrorister i Jerusalem 3. februar 2016. (Foto: via israelske medier)
Hadar Cohen (19) ble drept av palestinske terrorister i Jerusalem 3. februar 2016. (Foto: via israelske medier)

Kilder: Times of Israel, Jerusalem Post og Ynet.

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
0

Your Cart