En rekke vestlige land har fordømt det iranske angrepet på Israel natt til søndag og uttrykt stor støtte og sympati med Israel, skriver Times of Israel.
USA, Storbritannia, Tyskland, Norge, Danmark, Tsjekkia, Canada, Argentina og Paraguay er blant landene som har fordømt angrepet fra det iranske regimet. Det samme har FNs generalsekretær Antonio Guterres og Josep Borrel, EUs høye representant for utenriks- og sikkerhetspolitikk.
Flere av landene uttrykker også stor solidaritet med Israel etter angrepet og erklært sin forpliktelse til Israels sikkerhet.
Det var natt til søndag at Iran gikk til et direkte angrep på Israel for første gang med over 300 droner og missiler. Nesten alle endte opp med å ble skutt ned.
En sju år gammel jente skal ha blitt alvorlig skadet da et hus ble truffet av splinter fra et missil som ble skutt ned i det sørlige Israel.
