Massakren 7. oktober mot Israel av Hamas-terroristene er den direkte årsaken til Israels pågående krig mot terrorgruppen i Gaza.
Mer enn ni måneder etter at flere tusen Hamas-terrorister stormet over grensen og angrep forsvarsløse babyer, barn, kvinner, eldre og menn, angrer ikke Hamas-leder Khaled Mashaal på massakren eller dens konsekvenser for innbyggerne i Hamas-kontrollerte Gaza, skriver World Israel News.
Målet rettferdiggjør midlene
Hamas legger ikke skjul på sitt uttalte mål om å utslette Israel. I tråd med terrorgruppens ideologi, helliges alle midler av målet. Ifølge USA og Israel har Mashaal stjålet 4 milliarder dollar som skulle ha gått til innbyggerne i Gaza og han angrer ikke på ødeleggelsene i Gaza under den pågående krigen.
Luksusliv i Qatar
Mashaal bor ikke i Gaza, han bor på et luksushotell i Doha, langt unna krig og lidelse.
I slutten av juni sa Mashaal til Sky News: – Gaza er ødelagt, men det er en del av vår ‘marsj’ mot frigjøring.
Det Mashaal ikke forteller er at bare 17 % av Gazas infrastruktur er ødelagt og Israel Defense Forces (IDF) har tatt ekstraordinære tiltak for å unngå sivile tap i Hamas-enklaven.
Selv om det er Hamas som har tvunget Israel inn i krigen, angrer ikke Hamas-lederen på konsekvensene.
Hamas har i flere år utsatt israelske byer for tusenvis av rakettangrep og terrorangrep som har kostet mange israelske liv og ødelagt utallige familier.
Likevel kom massakren 7. oktober som et sjokk for Israel. I 10 år hadde Hamas planlagt den verste massakren av jøder siden Holocaust. Planleggingen krevde mye ressurser, penger, tid, trening og terrorister.
Israel har rett og plikt til å beskytte sine borgere mot krig og terror. Med massakren 7. oktober visste Hamas at de hadde erklært krig mot Israel. Ingen land kan leve med flere tusen terrorister som kommer inn i hjemmene til sine innbyggere, hvor de myrder, torturerer, voldtar og kidnapper barn, kvinner og menn. Israel har nå som mål å stoppe Hamas’ terror og trusler om flere massakrer.
I skrivende stund har IDF drept minst halvparten av Hamas’ terrorister i Gaza.
Denne artikkelen er skrevet av Rika for miff.dk og bearbeidet for miff.no av Kjetil Ravn Hansen.