En mann i 60-årene ble drept og fire andre ble skadet i et knivangrep ved bussterminalen i Haifa. Også et kjøpesenter ligger i nærheten.
Drapsofferet skal ha blitt knivstukket flere ganger i ryggen.
En mann og en kvinne i 30-årene ble alvorlig skadet i angrepet. Det ble også en 15 år gammel gutt. Sykehuset opplyser om at skadene er livstruende.
En kvinne i 70-årene skal ha blitt moderat skadet i terrorangrepet.
Terroristen skal ha blitt «nøytralisert» av en bevæpnet sikkerhetsvakt. Det ble først meldt om to terrorister, men politiet bekreftet senere at bare én stod bak angrepet. Terroristen er en israelsk statsborger fra den drusiske minoriteten.
Ifølge israelske medier skal han nylig ha kommet tilbake til Israel etter å ha tilbragt flere måneder i utlandet. Han ropte «Allahu Akbar» før angrepet.
Den israelsk-drusiske politikeren Hamed Amar, som tilhører høyrepartiet Yisrael Beytenu, sier angrepet på ingen måter representerer det drusiske samfunnet i Israel, som stort sett er godt integrert i samfunnet. Han sier terroristen også hadde tysk statsborgerskap, at han var født i Tyskland og hadde bodd der i lang tid.
Dette er det tredje terrorangrepet på kort tid. Fredag ble 13 personer skadet, da en palestinsk terrorist meide ned en folkemengde som stod på et busstopp med en bil.
En uke før det igjen eksploderte flere busser på en parkeringsplass i Tel Aviv, i et angrep som ble planlagt av terrorister med base på Vestbredden. Bombene eksploderte før bussene var satt i trafikk og ingen kom til skade.
Hadde bombene gått av i morgenrushet kunne det ført til et stort antall drepte.