Det er statsministerens kontor som har publisert en pressemelding, der Benjamin Netanyahu forklarer hva samtalen med Mahmoud Abbas gikk ut på. Fredsprosessen som USA forsøker å få på fote igjen, var et viktig tema under samtalen, skriver Times of Israel.

– Jeg ringte for å sende deg mine velsignelser under Ramadan. Jeg håper også at vi vil få muligheten til å samtale i framtiden, ikke bare på helligdager, så vi kan starte forhandlingene. Det er viktig […] Jeg håper at innsatsen til USAs utenriksminister John Kerry vil bære frukt, skal han ha sagt.
Under et intervju med CBS søndag, gjentok Netanyahu at han ikke vil akseptere et Iran med atomvåpen og at han heller ikke akseptere at Hizbollah får tak i det han definerte som «farlige våpen».
– Jeg vil ikke vente til det er for sent, sa han om utviklingen i Iran.