Den amerikanske advokaten David Abrams, som driver Zionist Advocacy Center, var lørdagens siste foredragsholder på Israelkonferansen. Gjennom organisasjonen sin gjør han juridisk arbeid for å styrke Israels sak.
– Vår strategi er å angripe anti-israelske organisasjoner for å sette dem på defensiven. Når noen er redde for å bli saksøkt, så kan det skremme dem fra å gå imot Israel.
En av organisasjonene som har opplevd Abrams juridiske kamp, er Norsk Folkehjelp. De måtte punge ut 16 millioner kroner etter å ha gitt støtte til en terrororganisasjon. Abrams trakk Norsk Folkehjelp for amerikansk rett. Det endte med at den norske organisasjonen inngikk et millionforlik.
– Det skal straffe seg å gå etter Israel. Det er en av ideene bak vår juridiske kamp, fortalte Abrams. Hvis du vil vite mer om hvorfor Norsk Folkehjelp måtte betale to millioner dollar kan du se hele foredraget til Abrams her;
https://www.facebook.com/medisraelforfred/videos/10155879119484093/
Abrams er selvsagt ikke ansvarlig for at Norsk Folkehjelp må betale 16 millioner kroner. De har bare seg selv å takke for sin assistanse til ayatollah-regimet og islamistiske terrororganisasjoner.