– Jeg fordømmer angrepet på bussen i Jerusalem i går. Min medfølelse går til alle ofrene og til deres familier og nærmeste, sier utenriksminister Børge Brende i en pressemelding.
Eksplosiver utløste en kraftig brann på en buss sør i Jerusalem i rushtiden mandag ettermiddag. Et tyvetalls personer ble skadd, to av dem kritisk. Ingen har påtatt seg ansvaret for ugjerningen ennå, men Hamas og andre militante palestinske fraksjoner har berømmet handlingen.
– Ingenting kan forsvare terrorangrep mot tilfeldige busspassasjerer. Volden undergraver også den palestinske sak og våre forsøk på å støtte palestinerne slik at de kan få et bedre liv. Jeg fordømmer alle oppfordringer til, og forherligelse av, bruk av vold mot sivile, sier utenriksminister Brende.
Les alle artikler om Børge Brende på miff.no.