Det jødiske humornettstedet Jewlarious har produsert dette skråblikket på FNs avstemning om en palestinsk stat. På slutten går det fra spøk til alvor, og noen av Israels hovedargumenter mot en FN-anerkjennelse kommer klart fram.
Israelerne fornøyd med Netanyahus tale
Statsminister Benjamin Netanyahus popularitet i Israel økte betydelig etter at han talte i FNs generalforsamling i forrige uke. Det viser en meningsmåling som gjengis av den venstreorienterte avisen Ha’aretz.
Den religiøse og høyreorienterte blokken i Knesset ville fått 66 mandater dersom det var valg nå, viser meningsmålingen. Sentrum- og venstrepartier, inklusiv de arabiske partiene, ville fått 54 mandater.
Arbeiderpartiet har sett en kraftig økning på meningsmålingene etter at partiet valgte Shelly Yachimovich som ny leder.