Valgplakat av statsminister Benjamin Netanyahu, fra valget i 2009. (Foto: Ahmad Rayan)
Valgplakat av statsminister Benjamin Netanyahu, fra valget i 2009. (Foto: Ahmad Rayan)

Likud-kilder: Nyvalg 4. september

Datoen for nyvalg i Israel vil trolig bli mellom sommerferien og de jødiske helligdagene om høsten, bekrefter kilder i Likud-partiet.

Ifølge kilder i Likud-partiet vil trolig nyvalget finne sted 4. september 2012, midt mellom sommerferien og de jødiske helligdagene om høsten. Det er senere enn partiet og Israel Beiteinu egentlig ønsker, men partene falt til slutt ned på at dette var den mest fornuftige dagen.

Videre sier kildene at datoen ikke er endelig og at beslutningen først vil bli tatt neste uke, når statsminister Benjamin Netanyahu skal ta den endelige beslutningen om han skal utlyse nyvalg eller ikke. Opprinnelig går ikke valgperioden ut før i 2013.

Flere av opposisjonspartiene skal egentlig ha ønsket en noe senere dato, etter helligdagene, en gang i oktober eller november.

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
0

Your Cart