Beitar Jerusalems klubbemblem
Beitar Jerusalems klubbemblem

Beitar-fans dømt for rasistisk motivert hærverk

To unge medlemmer av Beitar Jerusalems fanklubb "La Familia" er dømt for å ha vandalisert og satt fyr på klubblokalene.

Evyatar Yosef (21) og Matan Navon (23) ble tirsdag funnet skyldig i rasistisk motivert hærverk mot Beitar Jerusalems treningsanlegg og klubblokaler. Begge var medlemmer av klubbens beryktede Hooligans-gruppe, «La Familia».

De to benektet at de var medlemmer av den rasistiske organisasjonen, men har erkjent straffskyld for å ha satt fyr på og vandalisert lokalene til sin egen klubb. De har også erkjent at handlingene var rasistisk motivert.

Hærverket fant sted etter at Beitar signerte de to første muslimske spillere i klubbens historie, tsjekkerne Dzhabrail Kadiyev og Zaur Sadayev. Yosef og Navon ble dømt etter å ha kommet fram til et forlik med påtalemyndighetene, rapporterer Jerusalem Post. Distriktsdomstolen i Jerusalem skal nå ta stilling til straffeutmålingen.

Både FIFA og UEFA har truet med å tvangsnedlegge Beitar Jerusalem, dersom de ikke får kontroll over sine mest rasistiske og voldelige tilhengere. Klubben selv og idrettsminister Limor Livnat har lovet å gjøre alt i deres makt, for å få bukt med problemet.

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

Har du kommentarer til artikkelen?

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Opplever du problemer med kommentarfeltet? Send en e-post til post@miff.no for å beskrive feilen.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
0

Your Cart