Klikk her for å bli medlem nå!

Kom til Nordic Israel Congress 10.-12. mai som fortsetter i stor fellesmarkering mot Israelhatet 12. mai.

Beitar-fans dømt for rasistisk motivert hærverk

Beitar Jerusalems klubbemblem
Beitar Jerusalems klubbemblem
To unge medlemmer av Beitar Jerusalems fanklubb "La Familia" er dømt for å ha vandalisert og satt fyr på klubblokalene.

Evyatar Yosef (21) og Matan Navon (23) ble tirsdag funnet skyldig i rasistisk motivert hærverk mot Beitar Jerusalems treningsanlegg og klubblokaler. Begge var medlemmer av klubbens beryktede Hooligans-gruppe, «La Familia».

De to benektet at de var medlemmer av den rasistiske organisasjonen, men har erkjent straffskyld for å ha satt fyr på og vandalisert lokalene til sin egen klubb. De har også erkjent at handlingene var rasistisk motivert.

Hærverket fant sted etter at Beitar signerte de to første muslimske spillere i klubbens historie, tsjekkerne Dzhabrail Kadiyev og Zaur Sadayev. Yosef og Navon ble dømt etter å ha kommet fram til et forlik med påtalemyndighetene, rapporterer Jerusalem Post. Distriktsdomstolen i Jerusalem skal nå ta stilling til straffeutmålingen.

Både FIFA og UEFA har truet med å tvangsnedlegge Beitar Jerusalem, dersom de ikke får kontroll over sine mest rasistiske og voldelige tilhengere. Klubben selv og idrettsminister Limor Livnat har lovet å gjøre alt i deres makt, for å få bukt med problemet.


Kan du hjelpe på én eller flere måter?

  1. Bli medlem (fyll ut skjemaet under)
  2. Gi en gave til MIFFs informasjonsarbeid for Israel.
  3. Bestill MIFFs bøker – passer veldig godt som gave både til Israel-venner og folk som er kritiske til Israel.
  4. Bestill flyers med israelernes beste argumenter til utdeling.

Denne artikkelen kan du lese gratis på grunn av over 13.000 MIFF-medlemmer og andre frivillige givere. Men vi trenger støtte fra mange flere nå!

Gi gave her eller Vipps 39881

Bli medlem ved å fylle ut skjemaet under og trykk «send»!

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

0

Your Cart