Bli med på MIFF Forum i Stavanger 11. og 12. november

(Illustrasjonsfoto: floresyplantas.net, flickr.com)
(Illustrasjonsfoto: floresyplantas.net, flickr.com)

Israelske forskere har utviklet rusfri marihuana

Ingen land i verden bruker marihuana mer som medisin enn Israel. Bruken vil sannsynligvis øke etter at forskere har dyrket fram en variant som ikke gir rus.

Klikk her for å forhåndsbestille nå – da får du gratis forsendelse!

Venstresidens isfront mot Israel viser hva som blir den katastrofale konsekvensen dersom LOs politikk får gjennomslag: Den eneste jødiske staten i verden vil forsvinne, og dermed også den eneste nødhavn for jøder på flukt fra antisemittisme.

I denne boken tar Conrad Myrland opp hva ledere i fagbevegelsen har sagt og skrevet om Israel det siste tiåret. Forfatteren viser hva som er feil og mangelfullt, og foreslår ord som ville vært mye bedre å bruke, ikke bare for å tine forholdet til Israel, men også for å gi et konstruktivt bidrag til fred. Det er mye LO har misforstått, blant annet om Oslo-prosessen, jødedommen og konflikten.

I hele sin tid som utenriksminister, opposisjonsleder og statsminister, har Jonas Gahr Støre (Ap) vært under press fra sine mektigste nasjonale støttespillere til å føre en mer ekstrem Israel-politikk. I denne boken får du svar på hvordan han har taklet det.

Venstresidens isfront mot Israel inneholder også 12 dypdykk-artikler, med temaer som blant annet:

  • Hvordan palestinske myndigheter belønner barnemordere og terrorister
  • Ensidig norsk anerkjennelse av Palestina vil undergrave folkeretten og Oslo-avtalen
  • Den anti-israelske norske kirke
  • Hvorfor du ikke kan ta FN-fordømmelser av Israel alvorlig

I dagsrevyen på engelsk på IBA 28. juni 2012 ble spørsmålet om marihuana til medisinsk bruk tatt opp. Israel bruker marihuana medisinsk mer enn noe annet land i verden. De som får bruke marihuana, er blant andre folk med kroniske smerter, en del psykiatriske lidelser, en del typer betennelser, en del hjertelidelser og diabetes.

Nå har israelske forskere dyrket fram en ny variant av planten som brukes til å utvinne marihuana. Marihuana fra denne planten har de kvalitetene som gjør den egnet til medisinsk bruk. Men den gir ikke rus. Denne planen skulle derfor kunne gi marihuana som er en billig medisin uten bivirkninger.

Les mer i en artikkel fra nyhetsbyrået AFP 30. mai 2012.

 

Gi en gave til MIFFs arbeid for Israels sak

Med noen få klikk kan du gi med mobilen din.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
0

Your Cart